wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Jak zabezpieczyć przesyłkę w transporcie?
Kontakt
 • FIRMA HANDLOWA "JANG II"
  GRZEGORZ ROLNIK
  ul. Tyska 9
  40-649 Katowice
  NIP: 954-119-61-89

 • E-mail:opakowania.jang2@gmail.com
 • Telefon32-202-78-34
  665150805
  603133850
 • Godziny działania sklepuponiedziałek – piątek 7.00-15.00
Chmura tagów

Jak zabezpieczyć przesyłkę w transporcie?

Data dodania: 12-03-2021
Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki na czas transportu jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu zyskujemy pewność, że wysyłany towar dojedzie do odbiorcy w nienagannym stanie, sprawny i bez żadnych uszkodzeń. Niezależnie od tego, co wysyłamy, chcemy, aby przesyłka dotarła do adresata cała.

Warto pamiętać o tym, że to właśnie nadawca odpowiada za prawidłowe spakowanie oraz zabezpieczenie przesyłki tak, aby podczas transportu nie uległa żadnym uszkodzeniom. W dzisiejszym wpisie podzielimy się z Państwem kilkoma prostymi radami dotyczącymi tego, jak należycie zabezpieczyć przesyłkę – zapraszamy do lektury!
 

Jak należy spakować przesyłkę, aby była bezpieczna podczas transportu?


Jeżeli chcemy mieć pewność, że wysyłany przedmiot dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie, powinniśmy odpowiednio go zapakować, używając przeznaczonych do tego materiałów pakownych. Pierwszym krokiem powinno być zawsze wybranie dobrego pudełka wykonanego ze sztywnego kartonu. Najlepiej sprawdzają się pudełka tekturowe zrobione przynajmniej z pięciowarstwowego kartonu. Ważny jest wybór optymalnego rozmiaru pudełka. Nie powinno być ono ani zbyt małe, ani zbyt duże. Pakowane rzeczy powinny być zabezpieczone, aby nie przemieszczały się wewnątrz opakowania podczas transportu. Jeżeli pakowany przez nas przedmiot nie ma swojego opakowania, powinniśmy zadbać o to, żeby nie uderzał o ścianki kartonu – w tym celu najlepiej jest wykorzystać specjalne wypełniacze, które doskonale amortyzują wszelkie uderzenia. Do środka paczki powinniśmy włożyć kopię etykiety adresowej. Karton zalepmy przy użyciu mocnej taśmy. Zakleimy go nią wzdłuż i wszerz. Warto pamiętać, że nawet najsolidniej zabezpieczona przesyłka nie dotrze do adresata nienaruszona, jeżeli paczka otworzy się podczas transportu. Do zaklejania paczek używajmy więc tylko najmocniejszych taśm z klejem z kauczuku naturalnego oraz profesjonalnej zaklejarki, która pomoże nam utworzyć na powierzchni kartonu gładką, wytrzymałą i trwałą spoinę.
 

Jak zabezpieczyć szczególnie delikatny towar na czas transportu?


Jeżeli musimy wysłać wyjątkowo delikatny i wrażliwy towar, powinniśmy spakować go tak, aby był dodatkowo chroniony przed uszkodzeniami. Zalecamy pakowanie takich przedmiotów w podwójny karton. Pakujemy mniejsze pudełko w większe, używając specjalnych separatorów umożliwiających nam pozostawienie wolnej przestrzeni, dzięki której paczka nie ulegnie niebezpiecznym deformacjom podczas przewozu. 
 

Jakich materiałów używać do pakowania przesyłek?


Aby mieć pewność, że nasza przesyłka będzie całkowicie bezpieczna podczas transportu, najlepiej jest używać do pakowania specjalnych materiałów pakowych. Są to różnego rodzaju papiery, folie stretch (idealne do zabezpieczania palet oraz owijania paczek w celu zabezpieczenia ich przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci), pianki (służące do zabezpieczania delikatnych produktów takich jak: monitory, telewizory LCD czy wyroby szklane) i folie pęcherzykowe. Jeżeli chcemy należycie zabezpieczyć wysyłany przedmiot, powinniśmy wyposażyć się również w wypełniacze, które doskonale amortyzują niebezpieczne uderzenia i wstrząsy. Mogą to być: poduszki i maty wypełnione powietrzem (doskonale sprawdzają się do zabezpieczania większych paczek), chipsy styropianowe (to świetne rozwiązanie w przypadku mniejszych paczek) albo papier pakowy podarty i pozwijany w kulki (doskonała ekologiczna alternatywa dla wypełniaczy styropianowych czy foliowych).


Pakując paczkę, pamiętajmy, że najważniejsze jest jak najdokładniejsze wypełnienie wszystkich pustych przestrzeni w kartonie. Dzięki temu przewożone towary będą miały zagwarantowaną bezpieczną dostawę i bez szwanku przetrwają nawet najbardziej uciążliwy transport! 

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu